Papež se v USA setkal s oběťmi sexuálního zneužívání kněžími

28.10.2015 18:38

Papež František se během posledního dne své návštěvy (27.9.2015) ve Spojených státech setkal s oběťmi sexuálního zneužívání dětí kněžími. Slíbil, že lidé zodpovědní za toto zneužívání budou pohnáni k zodpovědnosti.

Papežovo prohlášení je důrazným varováním pro americké biskupy, kteří čelí obvinění, že se snaží v řadách církve krýt ty, kdo dětem ubližují. "Bůh kvůli sexuálnímu zneužívání dětí pláče," řekl papež na shromáždění biskupů ve Filadelfii. Vyzval ke zvýšenému dohledu, který by zajistil ochranu mládeže.

Kvůli zneužívání nezletilých byly v minulosti obviněny či odsouzeny stovky kněží v Evropě i Spojených státech. Letos papež schválil vytvoření nového vatikánského soudu pro stíhání biskupů, kteří osoby zneužívající děti chrání.

Vatikán od roku 2004 do roku 2014 kvůli sexuálnímu obtěžování dětí zbavil úřadu 848 kněží a dalších 2572 potrestal menšími tresty.

Zdroj:https://https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/papez-se-v-usa-setkal-s-obetmi-sexualniho-zneuzivani-knezimi_357150.html

Anketa

Jste spokojeni s těmito webovými stránkami?

Celkový počet hlasů: 54

Kontakt

www.nasilivcirkvi.cz trn7v8oku@volny.cz