Milá/milý..., buď vítán/vítána!  

Tyto stránky jsou určeny obětem sexuálního násilí ze strany kléru na půdě církve.

Jsem jedna z obětí sexuálního násilí ze strany římskokatolického kněze. Z vlastní zkušenosti vím, že ze strany církve neexistuje pro tyto oběti žádná podpora či pomoc, ať už psychologická, psychiatrická nebo duchovní. Nemám momentálně na mysli oficiální postoj církve - vyjádření papežů, dokumenty, instrukce atp., ale praxi uskutečňovanou v konkrétních případech. Církev se o oběti sexuálního násilí, kterým bylo ublíženo ze strany kléru, prostě nijak nezajímá, ba právě naopak se je snaží ukrýt, usiluje, aby někam byly odklizeny, popř. rovnou zmizely z povrchu zemského. Farní společenství tyto oběti zpravidla vyloučí ze svého středu, takže si pak připadají jako nevítaní hosté, které nikdo nechce mít na očích, v lepším případě si jich nikdo nevšímá. Samozřejmě existuje řada obětí, o kterých nikdo neví (nebo možná nechce vědět). Jistě Ti je vlastní, co tady píšu, a velmi dobře chápeš, co je tím myšleno.
 

Postupně se oklikou dostávám k důvodu, proč jsem založila tyto webové stránky. Přála bych si, abychom my, kteří jsme se stali oběťmi sexuálního násilí na půdě církve, přestali mlčet. 

Při zakládání těchto stránek mi stále přicházel na mysl výraz "silentium", což znamená "mlčení či také mlčenlivost zachovávána v určitých církevních řádech nebo prostorách kláštera nebo v určitých časech k mlčení stanovených"(cs.wikipedia.org/wiki/Silentium).

Domnívám se, že čas mlčení se naplnil, je třeba promluvit, což znamená nějakým, byť jen virtuálním a anonymním způsobem, o sobě vědět, sdílet se a navzájem se povzbuzovat. 

Stránky jsou u samého zrodu. Jak bude web fungovat, k čemu konkrétně bude sloužit a co sem bude postupně vkládáno, ukáže až čas. Byla bych velmi ráda, kdyby se podařilo vytvořit virtuální skupinu lidí, obětí sexuálního násilí ze strany duchovních, kteří se budou snažit vzájemně si být nablízku, uzdravovat se z utrpěných ran a zkoušet jít životem dál. 

 

 

 

 

Novinky

17.03.2016 18:01
Film můžete sledovat online např. zde: moviehdmax.com/watch/c5e2e82fd8/spotlight-2015
28.01.2016 20:31
www.nemocnicnikaplan.cz/clanek/182-Seminar-SEXUALNI-ZNEUZIVANI-OBETI-A-AGRESORI/index.htm   Seminář SEXUÁLNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ - OBĚTI A AGRESOŘI Edukační a formační centrum Boromeum pořádá vzdělávací seminář Sexuání zneužívání - oběti a agresoři. Seminář se uskuteční 13.2.2016 v Aule Nemocnice...
13.11.2015 15:49
Mají biskupové metodiku,  jak postupovat při sexuálních deliktech kněží? PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. 2009 Při této komunikaci jsem čekal, že dostanu od biskupa či jeho sekretáře odpověď ve stylu: Na popisované akci jsem nebyl, ale šlo o to, že dotyčnému knězi vypršel uložený církevní...
13.11.2015 15:41
Dokument o knězi, který zneužil na sto dětí
13.11.2015 15:39
Dokument o chlapci zenužívaném knězem Zde je odkaz nas českou verzi téhož dokumentu (ke zhlédnutí do 18.11.2015): www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10450160422-agnus-dei-beranek-bozi/
<< 1 | 2

Kniha návštěv

We offer you the opportunity to advertise your products and services.

Michaelvor 19.03.2019
We offer you the opportunity to advertise your products and services.
Dear Sir / Madam Look at an interesting offers for you. I can help you with sending your commercial offers or messages through feedback forms. The advantage of this method is that the messages sent through the feedback forms are included in the white list. This method increases the chance that your message will be read. The same way you received this message.

Sending via Feedback Forms to any domain zones of the world. (more than 1000 domain zones.).
The cost of sending 1 million messages for any domain zone of the world is $ 49 instead of $ 99.
Domain zone .com - (12 million messages sent) - $399 instead of $699
All domain zones in Europe- (8 million messages sent) - $ 299 instead of $599
All sites in the world (25 million messages sent) - $499 instead of $999
Domain zone .de - (2 million messages sent) - $99 instead of $199
Domain zone .uk - (1.5 million messages sent) - $69 instead of $139
Domain zone .nl - (700 000 sent messages) - $39 instead of $79

In the process of sending messages, we do not violate the rules of GDRP.
Discounts are valid until March 25.

Contact us.
Telegram - @FeedbackFormEU
Skype – FeedbackForm2019
Email - FeedbackForm2019@gmail.com

All the best

PRAVIDLA

Veronika, administrátorka webu 29.10.2015
Zde můžeme psát vzkazy, postřehy, návrhy... Prosím, dodržujme pravidla slušnosti (žádné vulgarismy, dvojsmysly, nadávky, napadání, ponižování) a zachovávejme anonymitu svou, jiných osob a míst. Za vkládání nabídek drog, sexuálních nabídek a jiných nevhodných vzkazů bude uživateli zablokován přístup na stránky. Děkuji za respektování pravidel.

Veronika, administrátorka webu

Přidat nový příspěvek

Diskusní téma: Důsledky sexuálního násilí ze strany duchovních pro věřícího člověka

PRAVIDLA DISKUZE

Veronika, administrátorka webu 30.10.2015
POZOR! NEŽ SE ÚČASTNÍME DISKUZE, ŘÁDNĚ SI PŘEČTĚME PRAVIDLA A SNAŽME SE JE DODRŽOVAT. ZA PORUŠENÍ PRAVIDEL JE ZABLOKOVÁNÍ PŘÍSTUPU NA TENTO WEB.

Děkuji za pochopení a těším se na dobrou spolupráci.
Veronika, administrátorka webu

1. Vyjadřujeme se pouze k tématu.
2. Nepoužíváme vulgarismy, nadávky a dvojsmysly.
3. Neútočíme na nikoho z diskutujících, nikoho neponižujeme a nezesměšňujeme.
4. Zachováváme anonymitu svou i ostatních - nikoho nejmenujeme, nesdělujeme názvy míst ani nic jiného, co by mohlo porušit anonymitu vlastní nebo druhých osob.
5. Nelíčíme detaily a intimní věci, protože nechceme, aby se diskuze podobala náhražce erotických stránek.
6. V případě, že se začne určité diskuzní téma tzv. točit v jednom kruhu nebo již bude evidentní, že není sdělováno nic nového, co by bylo přínosem do diskuze, bude diskuzní vlákno uzavřeno.
7. Pro diskuzní fóra k článkům platí rovněž pravidla výše uvedená.

Přidat nový příspěvek

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Kontaktujte nás

Anketa

Jste spokojeni s těmito webovými stránkami?

Celkový počet hlasů: 54

Kontakt

www.nasilivcirkvi.cz trn7v8oku@volny.cz